Home · Engraulidae · Tri-ansjovis
Tri-ansjovis (Stolephorus tri) — Engraulidae

Tri-ansjovis

Stolephorus tri
Familie: Engraulidae · Anchovy
DD · Onvoldoende gegevens

De Tri-ansjovis (Stolephorus tri) is een brakwatervis uit de familie Engraulidae die tot 10 cm groot wordt.

Lengte
9.5 cm
Watertype
Brak
Diepte
0.0–50.0 m
Dieet
Carnivoor
Gedrag
Grote groepen
Vorm
Langgerekt (paling-achtig)
Bodem
Vrij water
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Indo-westelijke Stille Oceaan; kustwateren en mangrove-estuaria.
Eetbaarheid
Regelmatig gegeten

Beschrijving

De tri-ansjovis is een ansjovis (Engraulidae) uit de Indo-westelijke Stille Oceaan. De soort is klein en slank met een doorschijnend, zilverachtig lichaam en een opvallende zilveren zijband. Ze vormt grote scholen in kustwateren en bezoekt geregeld de benedenloop van mangrove-estuaria. Ze voedt zich met klein dierlijk plankton dat ze uit het water zeeft. Ze is een belangrijke prooi- en aasvis. De soort is ongevaarlijk voor mensen.

The anchovy is an anchovy (Engraulidae) from the Indo-West Pacific. The species is small and slender with a translucent, silvery body and a conspicuous silver side band. It forms large schools in coastal waters and regularly visits the lower reaches of mangrove estuaries. It feeds on small zooplankton it filters from the water. It is an important prey and bait fish. The species is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Tri-ansjovis?

De Tri-ansjovis heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon horizontale strepen. Opvallende zilveren zijband; schoolvormende kustansjovis, belangrijke prooi- en aasvis.

Waar leeft de Tri-ansjovis?

De Tri-ansjovis leeft in brak water en houdt zich vooral op bij open, vrij water. Indo-westelijke Stille Oceaan; kustwateren en mangrove-estuaria.

Hoe groot wordt de Tri-ansjovis?

De Tri-ansjovis wordt maximaal ongeveer 10 cm lang.

Is de Tri-ansjovis gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Tri-ansjovis is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.

Is de Tri-ansjovis eetbaar?

Ja, de Tri-ansjovis wordt regelmatig gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Tri-ansjovis bron
Engelse naam
Anchovy geverifieerd
Wetenschappelijke naam
Stolephorus tri
Familie
Engraulidae
Andere EN-namen
Deep anchovy; Spined anchovy geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
S geverifieerd
Max. lengte (cm)
9.5 geverifieerd
Lichaamsvorm
Langgerekt (paling-achtig) bron
Dominante kleur
Zilver/grijs afgeleid
Kleuren
Zilver/grijs afgeleid
Patroon
Horizontale strepen afgeleid
Staartvorm
Gevorkt afgeleid
Bekstand
Naar beneden afgeleid
Lippen
Dun afgeleid
Baarddraden
Nee bron
Rugvinnen
Eén continue afgeleid
Rugstekels
Nee bron

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Brak bron
Bodemtype
Vrij water bron
Min. diepte (m)
0.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
50.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Indo-westelijke Stille Oceaan; kustwateren en mangrove-estuaria. afgeleid
Verspreiding (detail)
Indo-westelijke Stille Oceaan - van India en Zuidoost-Azie tot de westelijke Stille Oceaan; kustwateren en mangrove-estuaria afgeleid
Geïntroduceerd
Geen bekende introducties. bron
Herkomst
Inheems bron

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor bron
Dieet (detail)
Klein dierlijk plankton, uit het water gezeefd bron
Sociaal gedrag
Grote groepen afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten bron
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid
Bijzondere kenmerken
Opvallende zilveren zijband; schoolvormende kustansjovis, belangrijke prooi- en aasvis. bron

Voor de visser

Eetbaarheid
Regelmatig gegeten bron
Visserstechniek
Klein van stuk en nauwelijks een hengelsportdoel; wordt vooral incidenteel of als aasvis gevangen. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk bron
EHBO
Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen. bron

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Stolephorus

Meer uit de familie Engraulidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →