Gevlekte zweepstaartmeerval
De Gevlekte zweepstaartmeerval (Loricariichthys maculatus) is een zoetwatervis uit de familie Loricariidae die tot 26 cm groot wordt.
Beschrijving
De gevlekte zweepstaartmeerval is een harnasmeerval (Loricariidae) uit het noorden van Zuid-Amerika. De soort heeft een langgerekt, met benige platen gepantserd lichaam dat naar achteren uitloopt in een dunne, zweepvormige staart, en een onderstandige zuigbek. Ze bewoont sloten, vijvers en traag stromende wateren met een zachte bodem. Met haar zuigbek graast ze algen, aufwuchs en detritus van bodem en plantenstengels. Bijzonder is dat het mannetje de eierklomp aan zijn onderlip met zich meedraagt tot ze uitkomen. De soort is ongevaarlijk voor mensen.
The spotted whiptail catfish is an armoured catfish (Loricariidae) from northern South America. The species has an elongate body armoured with bony plates that tapers into a thin, whip-like tail, and an inferior sucker mouth. It inhabits ditches, ponds and slow-flowing waters with a soft bottom. With its sucker mouth it grazes algae, aufwuchs and detritus from the bottom and plant stems. Notably, the male carries the egg clutch on his lower lip until they hatch. The species is harmless to humans.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Gevlekte zweepstaartmeerval?
De Gevlekte zweepstaartmeerval heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon vlekken. Benig pantser met zweepvormige staart; mannetje draagt de eierklomp op zijn onderlip.
Waar leeft de Gevlekte zweepstaartmeerval?
De Gevlekte zweepstaartmeerval leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Noordelijk Zuid-Amerika; sloten, vijvers en trage wateren.
Hoe groot wordt de Gevlekte zweepstaartmeerval?
De Gevlekte zweepstaartmeerval wordt maximaal ongeveer 26 cm lang.
Is de Gevlekte zweepstaartmeerval gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Gevlekte zweepstaartmeerval is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.
Is de Gevlekte zweepstaartmeerval eetbaar?
De Gevlekte zweepstaartmeerval wordt zelden gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Loricariichthys
Meer uit de familie Loricariidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.