Fraaie modderkruiper
De Fraaie modderkruiper (Traccatichthys pulcher) is een brakwatervis uit de familie Nemacheilidae die tot 12 cm groot wordt.
Beschrijving
De fraaie modderkruiper is een kleine modderkruiper uit zoet en brak water van Zuid-China en Vietnam. De soort wordt ongeveer 12 cm lang en heeft een langgerekt lichaam met een opvallende donkere lengtestreep en fijne tekening. Met haar bekdraden zoekt zij op de bodem van heldere beken en riviertjes naar insectenlarven, kleine kreeftachtigen en aangroeisel. De vis is voor de mens ongevaarlijk en komt voor in de aquariumhobby. De IUCN beoordeelt de soort als niet bedreigd (LC).
The beautiful loach is a small loach from fresh and brackish water of southern China and Vietnam. The species grows to about 12 cm and has an elongate body with a striking dark longitudinal stripe and fine markings. With its barbels it searches the bottom of clear streams and small rivers for insect larvae, small crustaceans and aufwuchs. The fish is harmless to humans and appears in the aquarium hobby. The IUCN assesses the species as Least Concern (LC).
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Fraaie modderkruiper?
De Fraaie modderkruiper heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon horizontale strepen. Langgerekt lichaam met donkere lengtestreep; bodemzoekende modderkruiper
Waar leeft de Fraaie modderkruiper?
De Fraaie modderkruiper leeft in brak water en houdt zich vooral op bij gemengde bodem. Zuid-China en Vietnam
Hoe groot wordt de Fraaie modderkruiper?
De Fraaie modderkruiper wordt maximaal ongeveer 12 cm lang. Gemiddeld is de soort rond de 4 cm.
Is de Fraaie modderkruiper gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Fraaie modderkruiper is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Fraaie modderkruiper eetbaar?
De Fraaie modderkruiper wordt doorgaans niet gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Traccatichthys
Meer uit de familie Nemacheilidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.