Home · Apteronotidae · Eind-mesvis
Eind-mesvis (Sternarchella terminalis) — Apteronotidae

Eind-mesvis

Sternarchella terminalis
Familie: Apteronotidae · Terminal ghost knifefish

De Eind-mesvis (Sternarchella terminalis) is een vis uit de familie Apteronotidae die tot 20 cm groot wordt.

Lengte
20 cm
Dagritme
Nachtactief
Bodem
Zand/slibbodem
Gevaar
Onschadelijk

Beschrijving

De eind-mesvis is een zwakelektrische mesvis (Apteronotidae) uit zoet water van het Amazonebekken in Zuid-Amerika. De soort wordt ongeveer 20 cm lang en heeft een langgerekt, bruin lichaam met een lange aarsvin langs de buik en een klein vinnetje op de rug van de staartsteel. Als nachtactieve bodembewoner verkent zij met een zwak elektrisch veld het troebele water op zoek naar insectenlarven; de stroom is voor mensen niet voelbaar. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

The terminal ghost knifefish is a weakly electric knifefish (Apteronotidae) from fresh water of the Amazon basin in South America. The species grows to about 20 cm and has an elongate, brown body with a long anal fin along the belly and a small fin on the back of the tail stalk. As a nocturnal bottom-dweller it explores turbid water with a weak electric field in search of insect larvae; the current cannot be felt by humans. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Eind-mesvis?

De Eind-mesvis is overwegend bruin.

Waar leeft de Eind-mesvis?

De Eind-mesvis houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem.

Hoe groot wordt de Eind-mesvis?

De Eind-mesvis wordt maximaal ongeveer 20 cm lang.

Is de Eind-mesvis gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Eind-mesvis is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Eind-mesvis bron
Engelse naam
Terminal ghost knifefish bron
Wetenschappelijke naam
Sternarchella terminalis
Familie
Apteronotidae

Uiterlijk

Max. lengte (cm)
20 bron
Dominante kleur
Bruin bron
Kleuren
Bruin afgeleid
Staartvorm
Recht afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Bodemtype
Zand/slibbodem bron
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Territoriaal
Nee afgeleid
Dagritme
Nachtactief bron
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Sternarchella

Meer uit de familie Apteronotidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →