Home · Chaetodontidae · Sikkel-koraalvlinder
Sikkel-koraalvlinder (Prognathodes falcifer) — Chaetodontidae

Sikkel-koraalvlinder

Prognathodes falcifer
Familie: Chaetodontidae · Scythe butterflyfish
LC · Niet bedreigd

De Sikkel-koraalvlinder (Prognathodes falcifer) is een zoutwatervis uit de familie Chaetodontidae die tot 15 cm groot wordt.

Lengte
15 cm
Watertype
Zoutwater
Diepte
10.0–150.0 m
Dieet
Carnivoor
Gedrag
Solitair
Dagritme
Dagactief
Vorm
Plat/schijfvormig
Bodem
Steen of rots
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Oostelijke Stille Oceaan; diepere rotsige bodems en riffen.
Eetbaarheid
Niet gegeten

Beschrijving

De sikkel-koraalvlinder is een koraalvlindervis (Chaetodontidae) uit de oostelijke Stille Oceaan. De soort heeft een hoog, wit lichaam met twee gele banden en een opvallende zwarte, sikkelvormige schuine band over de flank. Ze leeft meestal solitair op diepere rotsige, met keien bezaaide bodems en diepe riffen. Ze voedt zich met klein dierlijk plankton en kleine bodemongewervelden. De soort is ongevaarlijk voor mensen.

The scythe butterflyfish is a butterflyfish (Chaetodontidae) from the eastern Pacific. The species has a deep, white body with two yellow bands and a conspicuous black, scythe-shaped oblique band over the flank. It usually lives solitary on deeper rocky, boulder-strewn bottoms and deep reefs, often well below normal diving depth. It feeds on small zooplankton and small bottom invertebrates picked from the substrate. The species is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Sikkel-koraalvlinder?

De Sikkel-koraalvlinder heeft een plat, schijfvormig lichaam, is overwegend wit en heeft als patroon verticale strepen. Zwarte, sikkelvormige schuine band over de flank; solitaire koraalvlinder van diepe rotsbodems.

Waar leeft de Sikkel-koraalvlinder?

De Sikkel-koraalvlinder leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. Oostelijke Stille Oceaan; diepere rotsige bodems en riffen.

Hoe groot wordt de Sikkel-koraalvlinder?

De Sikkel-koraalvlinder wordt maximaal ongeveer 15 cm lang.

Is de Sikkel-koraalvlinder gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Sikkel-koraalvlinder is onschadelijk voor mensen. Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen.

Is de Sikkel-koraalvlinder eetbaar?

De Sikkel-koraalvlinder wordt doorgaans niet gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Sikkel-koraalvlinder bron
Engelse naam
Scythe butterflyfish geverifieerd
Wetenschappelijke naam
Prognathodes falcifer
Familie
Chaetodontidae
Andere EN-namen
Scythemarked butterflyfish geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
S geverifieerd
Max. lengte (cm)
15.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Plat/schijfvormig bron
Dominante kleur
Wit afgeleid
Kleuren
Wit; Geel/goud; Zwart afgeleid
Patroon
Verticale strepen afgeleid
Staartvorm
Recht afgeleid
Bekstand
Terminaal afgeleid
Lippen
Dik/vlezig afgeleid
Baarddraden
Nee bron
Rugvinnen
Eén continue afgeleid
Rugstekels
Ja bron

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Steen of rots bron
Min. diepte (m)
10.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
150.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Oostelijke Stille Oceaan; diepere rotsige bodems en riffen. afgeleid
Verspreiding (detail)
Oostelijke Stille Oceaan - van Californie tot de Galapagos; diepere rotsige, met keien bezaaide bodems en diepe riffen afgeleid
Geïntroduceerd
Geen bekende introducties. bron
Herkomst
Inheems bron

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor bron
Dieet (detail)
Klein dierlijk plankton en kleine bodemongewervelden bron
Sociaal gedrag
Solitair afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Dagritme
Dagactief afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten bron
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid
Bijzondere kenmerken
Zwarte, sikkelvormige schuine band over de flank; solitaire koraalvlinder van diepe rotsbodems. bron

Voor de visser

Eetbaarheid
Niet gegeten bron
Visserstechniek
Geen doelsoort voor de hengelsport; hooguit incidentele vangst of bruikbaar als aasvisje. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk bron
EHBO
Niet nodig: deze soort is ongevaarlijk voor mensen. bron

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Prognathodes

Meer uit de familie Chaetodontidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →