Kortsnuit-ijsvis
De Kortsnuit-ijsvis (Neosalanx brevirostris) is een vis die zowel in zoet als zout water leeft uit de familie Salangidae die tot 7 cm groot wordt.
Beschrijving
De kortsnuit-ijsvis is een klein, doorschijnend zoutwater- en brakwatervisje uit Oost-Azie, voor China en Korea. De soort wordt ongeveer 7 cm lang en heeft een slank, vrijwel kleurloos, geleiachtig lichaam zonder schubben, waardoor de naam 'noedelvis'. Zij zwemt in scholen in kustwater, estuaria en riviermondingen en voedt zich met klein dierlijk plankton. Volwassen dieren sterven na de paai. Het is een lokale consumptievis. De IUCN heeft de soort niet beoordeeld.
The shortsnout icefish is a small, translucent salt- and brackish-water fish from East Asia, off China and Korea. The species grows to about 7 cm and has a slender, almost colourless, gelatinous body without scales, giving the name 'noodle fish'. It schools in coastal water, estuaries and river mouths and feeds on small zooplankton. Adults die after spawning. It is a local food fish. The IUCN has not evaluated the species.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Kortsnuit-ijsvis?
De Kortsnuit-ijsvis heeft een langgerekt, palingachtig lichaam, is overwegend wit en heeft als patroon egaal. Doorschijnend geleiachtig 'noedel'-lichaam; sterft na de paai
Waar leeft de Kortsnuit-ijsvis?
De Kortsnuit-ijsvis leeft in zowel zoet als zout water en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Oost-Azie
Hoe groot wordt de Kortsnuit-ijsvis?
De Kortsnuit-ijsvis wordt maximaal ongeveer 7 cm lang.
Is de Kortsnuit-ijsvis gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Kortsnuit-ijsvis is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Kortsnuit-ijsvis eetbaar?
Ja, de Kortsnuit-ijsvis wordt regelmatig gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Neosalanx
Meer uit de familie Salangidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.