Home · Zoarcidae · Lel-puitaal
Lel-puitaal (Lycodes palearis) — Zoarcidae

Lel-puitaal

Lycodes palearis
Familie: Zoarcidae · Wattled eelpout
LC · Niet bedreigd

De Lel-puitaal (Lycodes palearis) is een zoutwatervis uit de familie Zoarcidae die tot 51 cm groot wordt.

Lengte
51 cm
Watertype
Zoutwater
Diepte
25.0–925.0 m
Dieet
Carnivoor
Gedrag
Solitair
Dagritme
Nachtactief
Vorm
Slangachtig
Bodem
Zand/slibbodem
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Noordelijke Stille Oceaan
Eetbaarheid
Zelden gegeten

Beschrijving

De lel-puitaal is een puitaal uit het noorden van de Stille Oceaan, van de Beringzee tot de Golf van Alaska en Brits-Columbia. De soort wordt ongeveer 51 cm lang en heeft een langgerekt, paling-achtig, bruingrijs lichaam met lichte dwarsbanden en een lelachtig huidplooitje onder de kin. Als bodembewoner leeft zij op zachte bodems van koud, vrij diep water en voedt zich met kleine kreeftachtigen, wormen en weekdieren. De vis is voor de mens ongevaarlijk en wordt door de IUCN als niet bedreigd (LC) beoordeeld.

The wattled eelpout is an eelpout from the northern Pacific, from the Bering Sea to the Gulf of Alaska and British Columbia. The species grows to about 51 cm and has an elongate, eel-like, grey-brown body with pale cross-bars and a wattle-like skin fold under the chin. As a bottom-dweller it lives on soft bottoms of cold, fairly deep water and feeds on small crustaceans, worms and molluscs. The fish is harmless to humans and is assessed as Least Concern (LC) by the IUCN.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Lel-puitaal?

De Lel-puitaal heeft een slangachtig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon marmering. Lelachtig huidplooitje onder de kin; koudwaterbodembewoner

Waar leeft de Lel-puitaal?

De Lel-puitaal leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Noordelijke Stille Oceaan

Hoe groot wordt de Lel-puitaal?

De Lel-puitaal wordt maximaal ongeveer 51 cm lang.

Is de Lel-puitaal gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Lel-puitaal is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Is de Lel-puitaal eetbaar?

De Lel-puitaal wordt zelden gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Lel-puitaal geverifieerd
Engelse naam
Wattled eelpout geverifieerd
Wetenschappelijke naam
Lycodes palearis
Familie
Zoarcidae
Andere EN-namen
Wattled eelpout geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
L geverifieerd
Max. lengte (cm)
51.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Slangachtig bron
Dominante kleur
Bruin afgeleid
Kleuren
Bruingrijs met lichte dwarsbanden bron
Patroon
Marmering bron
Staartvorm
Rond afgeleid
Bekstand
Terminaal bron
Lippen
Dun bron
Baarddraden
Nee bron
Rugvinnen
Eén continue bron
Rugstekels
Nee bron

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Zand/slibbodem bron
Min. diepte (m)
25.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
925.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Noordelijke Stille Oceaan geverifieerd
Verspreiding (detail)
Noordelijke Stille Oceaan - Beringzee tot Golf van Alaska, Brits-Columbia geverifieerd
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems geverifieerd

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor bron
Dieet (detail)
Kleine kreeftachtigen, wormen en weekdieren afgeleid
Sociaal gedrag
Solitair bron
Territoriaal
Nee bron
Dagritme
Nachtactief bron
Voortplanting
Aparte geslachten bron
Geslachtsverschil
Nee bron
Seizoen
Koudwater-puitaal; jaarrond aanwezig. bron
Bijzondere kenmerken
Lelachtig huidplooitje onder de kin; koudwaterbodembewoner bron

Voor de visser

Eetbaarheid
Zelden gegeten bron
Visserstechniek
Bodemvissen met natuurlijk aas (worm, garnaal of vis) op of vlak boven de bodem. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk bron
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Lycodes

Meer uit de familie Zoarcidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →