Home · Cyprinidae · Nedgia-grootbarbeel
Nedgia-grootbarbeel (Labeobarbus nedgia) — Cyprinidae

Nedgia-grootbarbeel

Labeobarbus nedgia
Familie: Cyprinidae · Nedgia barb

De Nedgia-grootbarbeel (Labeobarbus nedgia) is een zoetwatervis uit de familie Cyprinidae die tot 71 cm groot wordt.

Lengte
70.7 cm
Watertype
Zoetwater
Diepte
1.0–6.0 m
Dieet
Omnivoor
Dagritme
Dagactief
Vorm
Torpedovormig
Bodem
Gemengde bodem
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Africa: Ethiopia

Beschrijving

De Nedgia-grootbarbeel is een grote zoetwaterbarbeel (Cyprinidae) uit het Tana-meer en aangrenzende wateren in het hoogland van Ethiopie. De soort wordt ongeveer 71 cm lang en heeft een krachtig, gestroomlijnd, zilverig lichaam met grote schubben en twee paar bekdraden. Als alleseter eet zij algen, ongewervelden, kleine vissen en plantaardig materiaal. Zij maakt deel uit van een soortenzwerm van grote barbelen in het Tana-meer en is een belangrijke consumptievis. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

The Nedgia barb is a large freshwater barb (Cyprinidae) from Lake Tana and adjacent waters in the highlands of Ethiopia. The species grows to about 71 cm and has a powerful, streamlined, silvery body with large scales and two pairs of barbels. As an omnivore it eats algae, invertebrates, small fish and plant material. It is part of a species flock of large barbs in Lake Tana and is an important food fish. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Nedgia-grootbarbeel?

De Nedgia-grootbarbeel heeft een torpedovormig lichaam en is overwegend zilvergrijs.

Waar leeft de Nedgia-grootbarbeel?

De Nedgia-grootbarbeel leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij gemengde bodem. Africa: Ethiopia

Hoe groot wordt de Nedgia-grootbarbeel?

De Nedgia-grootbarbeel wordt maximaal ongeveer 71 cm lang.

Is de Nedgia-grootbarbeel gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Nedgia-grootbarbeel is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Nedgia-grootbarbeel bron
Engelse naam
Nedgia barb bron
Wetenschappelijke naam
Labeobarbus nedgia
Familie
Cyprinidae

Uiterlijk

Grootteklasse
L geverifieerd
Max. lengte (cm)
70.7 geverifieerd
Lichaamsvorm
Torpedovormig bron
Dominante kleur
Zilver/grijs bron
Kleuren
Zilvergrijs afgeleid
Staartvorm
Gevorkt afgeleid
Baarddraden
Ja bron

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoetwater bron
Bodemtype
Gemengde bodem bron
Min. diepte (m)
1.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
6.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Africa: Ethiopia bron
Verspreiding (detail)
Zoetwater - Africa: Ethiopia afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Dieet
Omnivoor afgeleid
Dieet (detail)
Ongewervelden, algen en detritus afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Dagritme
Dagactief afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Visserstechniek
Bodemvissen met natuurlijk aas (worm, garnaal of vis) op of vlak boven de bodem. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Labeobarbus

Meer uit de familie Cyprinidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →