Home · Scorpaenidae · Bloem-scorpioenvis
Bloem-scorpioenvis (Hoplosebastes armatus) — Scorpaenidae

Bloem-scorpioenvis

Hoplosebastes armatus
Familie: Scorpaenidae · Flower scorpionfish

De Bloem-scorpioenvis (Hoplosebastes armatus) is een zoutwatervis uit de familie Scorpaenidae die tot 12 cm groot wordt.

Lengte
12.3 cm
Watertype
Zoutwater
Dieet
Carnivoor
Gedrag
Solitair
Vorm
Torpedovormig
Bodem
Zand/slibbodem
Gevaar
Giftig
Verspreiding
Asia: China, Taiwan/Ch Taipei, Hong Kong, Japan, Korea (South)

Beschrijving

De bloem-scorpioenvis is een scorpioenvis (Scorpaenidae) uit diepere kustwateren van de noordwestelijke Stille Oceaan, voor Oost-Azie. De soort wordt ongeveer 12 cm lang en heeft een gedrongen, roodbruin lichaam met huidflapjes en waaiervormige borstvinnen. Als hinderlaagjager schuilt zij verscholen op zand- en slibbodems. De rug- en kieuwstekels dragen gif en kunnen een pijnlijke prik veroorzaken; voorzichtig hanteren is geboden.

The flower scorpionfish is a scorpionfish (Scorpaenidae) from deeper coastal waters of the northwest Pacific, off East Asia. The species grows to about 12 cm and has a stocky, red-brown body with skin flaps and fan-shaped pectoral fins. As an ambush hunter it lies hidden on sand and mud bottoms. The dorsal and gill spines carry venom and can cause a painful sting; handle with care.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Bloem-scorpioenvis?

De Bloem-scorpioenvis heeft een torpedovormig lichaam en is overwegend roodoranje. Draagt vergiftigde stekels of weefsel; hanteer met grote voorzichtigheid.

Waar leeft de Bloem-scorpioenvis?

De Bloem-scorpioenvis leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Asia: China, Taiwan/Ch Taipei, Hong Kong, Japan, Korea (South)

Hoe groot wordt de Bloem-scorpioenvis?

De Bloem-scorpioenvis wordt maximaal ongeveer 12 cm lang.

Is de Bloem-scorpioenvis gevaarlijk voor mensen?

De Bloem-scorpioenvis is giftig — raak stekels voorzichtig aan en zoek bij een steek zo nodig medische hulp. Spoel de wond met schoon water en verwijder zichtbare stekelresten. Dompel het getroffen lichaamsdeel 30-90 minuten in zo heet mogelijk water (circa 45 graden, niet verbrandend) om het gif af te breken. Bij hevige pijn, zwelling of tekenen van infectie medische hulp zoeken en de tetanusstatus controleren.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Bloem-scorpioenvis bron
Engelse naam
Flower scorpionfish bron
Wetenschappelijke naam
Hoplosebastes armatus
Familie
Scorpaenidae

Uiterlijk

Grootteklasse
S geverifieerd
Max. lengte (cm)
12.3 geverifieerd
Lichaamsvorm
Torpedovormig bron
Dominante kleur
Rood/oranje bron
Kleuren
Roodoranje afgeleid
Staartvorm
Rond afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Zand/slibbodem bron
Natuurlijk verspreidingsgebied
Asia: China, Taiwan/Ch Taipei, Hong Kong, Japan, Korea (South) bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - Asia: China, Taiwan/Ch Taipei, Hong Kong, Japan, Korea (South) afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor afgeleid
Dieet (detail)
Kleine vissen, kreeftachtigen en ongewervelden afgeleid
Sociaal gedrag
Solitair afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid
Bijzondere kenmerken
Draagt vergiftigde stekels of weefsel; hanteer met grote voorzichtigheid. afgeleid

Voor de visser

Visserstechniek
Klein van stuk en nauwelijks een hengelsportdoel; wordt vooral incidenteel of als aasvis gevangen. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Giftig geverifieerd
EHBO
Spoel de wond met schoon water en verwijder zichtbare stekelresten. Dompel het getroffen lichaamsdeel 30-90 minuten in zo heet mogelijk water (circa 45 graden, niet verbrandend) om het gif af te breken. Bij hevige pijn, zwelling of tekenen van infectie medische hulp zoeken en de tetanusstatus controleren. bron

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Meer uit de familie Scorpaenidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →