Home · Muraenidae · Geringde murene
Geringde murene (Gymnothorax annulatus) — Muraenidae

Geringde murene

Gymnothorax annulatus
Familie: Muraenidae · Ringed moray

De Geringde murene (Gymnothorax annulatus) is een zoutwatervis uit de familie Muraenidae die tot 50 cm groot wordt.

Lengte
50.1 cm
Watertype
Zoutwater
Diepte
0.0–81.0 m
Gedrag
Solitair
Dagritme
Nachtactief
Vorm
Slangachtig
Bodem
Steen of rots
Gevaar
Bijt
Verspreiding
Asia: Philippines, Thailand
Eetbaarheid
Regelmatig gegeten

Beschrijving

De Geringde murene is een murene (Muraenidae) uit rifwater van de Indo-Westelijke Pacific. De soort wordt ongeveer 60 cm lang en heeft een langgerekt, gespierd, schubloos, palingachtig lichaam zonder borstvinnen, met een lange rugvinzoom en een sterke bek. Over het lichaam lopen brede, donkere ringen. Als nachtactieve hinderlaagjager schuilt zij overdag met alleen de kop uit een spleet en jaagt 's nachts op vissen en kreeftachtigen. Bij verstoring of hanteren kan zij een diepe, scheurende beet geven; houd handen uit spleten.

The Ringed moray is a moray eel (Muraenidae) from reef water of the Indo-West Pacific. The species grows to about 60 cm and has an elongate, muscular, scaleless, eel-like body without pectoral fins, a long dorsal fin margin and a strong mouth. As a nocturnal ambush predator it shelters by day with only its head out of a crevice and hunts fish and crustaceans by night. When disturbed or handled it can give a deep, tearing bite; keep hands out of crevices.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Geringde murene?

De Geringde murene heeft een slangachtig lichaam en is overwegend bruin. Kan met scherpe tanden of krachtige kaken bijten; hanteer met voorzichtigheid.

Waar leeft de Geringde murene?

De Geringde murene leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij steen of rots. Asia: Philippines, Thailand

Hoe groot wordt de Geringde murene?

De Geringde murene wordt maximaal ongeveer 50 cm lang.

Is de Geringde murene gevaarlijk voor mensen?

De Geringde murene kan bijten, maar is verder niet gevaarlijk voor mensen. Een muralenbeet veroorzaakt diepe, rafelige scheurwonden die snel ontsteken. Trek niet terug als de beet vastzit; spoel rijkelijk met schoon water, stelp het bloeden met druk en dek af. Zoek medische hulp, want hechten, antibiotica en bijwerken van de tetanusbescherming zijn vaak nodig.

Is de Geringde murene eetbaar?

Ja, de Geringde murene wordt regelmatig gegeten.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Geringde murene bron
Engelse naam
Ringed moray bron
Wetenschappelijke naam
Gymnothorax annulatus
Familie
Muraenidae

Uiterlijk

Grootteklasse
L geverifieerd
Max. lengte (cm)
50.1 geverifieerd
Lichaamsvorm
Slangachtig bron
Dominante kleur
Bruin bron
Kleuren
Bruin afgeleid
Staartvorm
Recht afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Steen of rots bron
Min. diepte (m)
0.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
81.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Asia: Philippines, Thailand bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - Asia: Philippines, Thailand afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Sociaal gedrag
Solitair afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Dagritme
Nachtactief bron
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid
Bijzondere kenmerken
Kan met scherpe tanden of krachtige kaken bijten; hanteer met voorzichtigheid. afgeleid

Voor de visser

Eetbaarheid
Regelmatig gegeten afgeleid
Visserstechniek
Vissen met natuurlijk aas (vis, garnaal, worm) of kunstaas dicht bij rif- en rotsstructuren. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Bijt geverifieerd
EHBO
Een muralenbeet veroorzaakt diepe, rafelige scheurwonden die snel ontsteken. Trek niet terug als de beet vastzit; spoel rijkelijk met schoon water, stelp het bloeden met druk en dek af. Zoek medische hulp, want hechten, antibiotica en bijwerken van de tetanusbescherming zijn vaak nodig. bron

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Gymnothorax

Meer uit de familie Muraenidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →