Koperstreep-barbeel
De Koperstreep-barbeel (Enteromius multilineatus) is een zoetwatervis uit de familie Cyprinidae die tot 5 cm groot wordt.
Beschrijving
De koperstreep-barbeel is een zeer klein Afrikaans zoetwatervisje uit de karperfamilie (Cyprinidae). De soort wordt slechts ongeveer 4,5 cm lang en heeft een spoelvormig, zilverachtig lichaam met fijne koperkleurige lengtestrepen op de flank. Ze bewoont ondiep, goed begroeid water in restwateren, overstromingsvlakten en rivieroevers. Daar zoekt ze in scholen naar kleine ongewervelden en plantaardig materiaal. Net als veel barbelen bezit ze bekdraden om de bodem af te tasten. De soort heeft weinig commercieel belang en is voor mensen volkomen onschadelijk.
The copperstripe barb is a very small African freshwater fish of the carp family (Cyprinidae). The species reaches only about 4.5 cm and has a spindle-shaped, silvery body with fine coppery lengthwise stripes on the flank. It inhabits shallow, well-vegetated water in backwaters, floodplains and river margins. There it searches in schools for small invertebrates and plant matter. Like many barbs it has barbels to probe the substrate. The species is of little commercial value and is completely harmless to humans.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Koperstreep-barbeel?
De Koperstreep-barbeel heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon horizontale strepen. Fijne koperkleurige lengtestrepen; bezit bekdraden.
Waar leeft de Koperstreep-barbeel?
De Koperstreep-barbeel leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij gemengde bodem. Zoetwater van zuidelijk en Centraal-Afrika.
Hoe groot wordt de Koperstreep-barbeel?
De Koperstreep-barbeel wordt maximaal ongeveer 5 cm lang.
Is de Koperstreep-barbeel gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Koperstreep-barbeel is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Koperstreep-barbeel eetbaar?
De Koperstreep-barbeel wordt zelden gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Enteromius
Meer uit de familie Cyprinidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.