Home · Bothidae · Fisons schol
Fisons schol (Arnoglossus fisoni) — Bothidae

Fisons schol

Arnoglossus fisoni
Familie: Bothidae · Fison's flounder

De Fisons schol (Arnoglossus fisoni) is een zoutwatervis uit de familie Bothidae die tot 13 cm groot wordt.

Lengte
13 cm
Watertype
Zoutwater
Diepte
26.0–50.0 m
Dieet
Carnivoor
Gedrag
Solitair
Vorm
Plat/schijfvormig
Bodem
Zand/slibbodem
Gevaar
Onschadelijk
Verspreiding
Oceania: Australia

Beschrijving

De Fisons schol is een platvis (Bothidae) uit kustwateren van kustwateren van oostelijk Australie. De soort heeft een afgeplat, ovaal, bleekbruin lichaam met beide ogen aan de linkerzijde; de bovenzijde is gespikkeld en past zich aan de bodem aan, de onderzijde is wit. Als bodembewoner ligt zij ingegraven op zand- en slibbodems en hapt naar kleine kreeftachtigen, wormen en visjes. De vis is voor de mens ongevaarlijk.

The Fison's flounder is a flatfish (Bothidae) from coastal waters of coastal waters of eastern Australia. The species has a flattened, oval, pale-brown body with both eyes on the left side; the upper side is speckled and matches the bottom, the underside is white. As a bottom-dweller it lies buried on sand and mud bottoms and snaps at small crustaceans, worms and small fish. The fish is harmless to humans.

Veelgestelde vragen

Hoe herken je de Fisons schol?

De Fisons schol heeft een plat, schijfvormig lichaam, is overwegend bruin en heeft als patroon vlekken.

Waar leeft de Fisons schol?

De Fisons schol leeft in zout water (zee) en houdt zich vooral op bij zand- of slibbodem. Oceania: Australia

Hoe groot wordt de Fisons schol?

De Fisons schol wordt maximaal ongeveer 13 cm lang.

Is de Fisons schol gevaarlijk voor mensen?

Nee, de Fisons schol is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →

Alle gegevens

Identificatie

Nederlandse naam
Fisons schol bron
Engelse naam
Fison's flounder bron
Wetenschappelijke naam
Arnoglossus fisoni
Familie
Bothidae
Andere EN-namen
Fison's lefteye flounder geverifieerd

Uiterlijk

Grootteklasse
S geverifieerd
Max. lengte (cm)
13.0 geverifieerd
Lichaamsvorm
Plat/schijfvormig bron
Dominante kleur
Bruin bron
Kleuren
Bruin met vlekken afgeleid
Patroon
Vlekken bron
Staartvorm
Rond afgeleid

Leefomgeving & verspreiding

Watertype
Zoutwater bron
Bodemtype
Zand/slibbodem bron
Min. diepte (m)
26.0 geverifieerd
Max. diepte (m)
50.0 geverifieerd
Natuurlijk verspreidingsgebied
Oceania: Australia bron
Verspreiding (detail)
Zoutwater - Oceania: Australia afgeleid
Geïntroduceerd
Geen wijdverbreide introducties buiten het natuurlijke verspreidingsgebied bekend. afgeleid
Herkomst
Inheems afgeleid

Gedrag & biologie

Dieet
Carnivoor afgeleid
Dieet (detail)
Kleine vissen, kreeftachtigen en ongewervelden afgeleid
Sociaal gedrag
Solitair afgeleid
Territoriaal
Nee afgeleid
Voortplanting
Aparte geslachten afgeleid
Geslachtsverschil
Nee afgeleid
Seizoen
Jaarrond aanwezig in het leefgebied; geen uitgesproken seizoensgebondenheid bekend. afgeleid

Voor de visser

Visserstechniek
Klein van stuk en nauwelijks een hengelsportdoel; wordt vooral incidenteel of als aasvis gevangen. afgeleid
Regelgeving
Controleer voor vangst, behoud of handel altijd de geldende lokale en nationale visserijregels (minimummaten, gesloten seizoenen en vangstlimieten) en de internationale beschermingsstatus (CITES en IUCN-Rode Lijst) van deze soort. afgeleid
Regelgeving bron
FishBase ↗ afgeleid

Veiligheid

Gevaar
Onschadelijk geverifieerd
EHBO
Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus. geverifieerd

Status & bronnen

Bronnen
FishBase via GBIF (DwC-A), CC-BY-NC 4.0

Zelfde geslacht Arnoglossus

Meer uit de familie Bothidae

Download Fin's Fish Guide

Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.

Download de beta →