Baard-bittervoorn
De Baard-bittervoorn (Acheilognathus barbatulus) is een zoetwatervis uit de familie Cyprinidae die tot 9 cm groot wordt.
Beschrijving
De baard-bittervoorn is een klein karperachtig visje uit Oost- en Zuidoost-Azie, onder meer het Mekong-bekken in Laos en Yunnan, noordelijk Vietnam en zuidelijk China. De soort wordt ongeveer 9 cm lang en heeft een hoog, zilverig lichaam met een klein baarddraadje. Net als andere bittervoorns kent zij een bijzondere voortplanting: het vrouwtje legt met een lange legbuis haar eieren in levende zoetwatermosselen, waar de jongen veilig opgroeien tot ze kunnen zwemmen. De vis is voor de mens ongevaarlijk en wordt door de IUCN als niet bedreigd (LC) beoordeeld.
The barbel bitterling is a small carp-like fish from East and Southeast Asia, including the Mekong basin in Laos and Yunnan, northern Vietnam and southern China. The species grows to about 9 cm and has a deep, silvery body with a small barbel. Like other bitterlings it has a remarkable reproduction: the female uses a long ovipositor to lay her eggs inside living freshwater mussels, where the young grow up safely until they can swim. The fish is harmless to humans and is assessed as Least Concern (LC) by the IUCN.
Veelgestelde vragen
Hoe herken je de Baard-bittervoorn?
De Baard-bittervoorn heeft een torpedovormig lichaam, is overwegend zilvergrijs en heeft als patroon egaal. Vrouwtje legt eieren met legbuis in levende zoetwatermosselen
Waar leeft de Baard-bittervoorn?
De Baard-bittervoorn leeft in zoet water en houdt zich vooral op bij gemengde bodem. Oost- en Zuidoost-Azie
Hoe groot wordt de Baard-bittervoorn?
De Baard-bittervoorn wordt maximaal ongeveer 9 cm lang.
Is de Baard-bittervoorn gevaarlijk voor mensen?
Nee, de Baard-bittervoorn is onschadelijk voor mensen. Deze soort is voor de mens ongevaarlijk. Er is geen specifieke eerste hulp nodig. Hanteer de vis wel voorzichtig: let op de vinstralen en scherpe randen van het kieuwdeksel, en spoel een eventuele schram met schoon water en dek hem af. Controleer bij een vuile of diepe wond de tetanusstatus.
Is de Baard-bittervoorn eetbaar?
De Baard-bittervoorn wordt doorgaans niet gegeten.
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.
Alle gegevens
Identificatie
Uiterlijk
Leefomgeving & verspreiding
Gedrag & biologie
Voor de visser
Veiligheid
Status & bronnen
Zelfde geslacht Acheilognathus
Meer uit de familie Cyprinidae
Download Fin's Fish Guide
Herken vissen in seconden, leg je vangsten en duiken vast. Doe mee met de TestFlight-beta.